ApimBenim  Online ticaret sistemine dahil olan herkesin, parmağının ucunda online Mağazası var. Web sitenize alışveriş sepeti eklemenize izin veren birkaç WordPress e-Ticaret eklentisi vardır. Ancak, e-ticaret mağazanızın daha iyi hız ve güvenlik için ayrı olmasını istiyorsanız, seçenekleriniz oldukça sınırlıdır. e-Ticaret sistemi sahip olmak isteyenlerin işini zorlaştıran şeylerin başında Alışveriş Sepetinin sitenize eklenmesi geliyor.

WooCommerce, teknik zorluklarla uğraşmadan güçlü bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza izin veren hepsi bir arada bir e-ticaret platformudur.

Bu yazıda, WordPress’te WooCommerce ile adım adım nasıl kolayca alışveriş sepeti oluşturulacağını göstereceğiz.

e-Ticaret

WordPress için WooCommerce’ı Anlamak

WooCommerce , yüksek oranda ölçeklenebilir ve tamamen barındırılan bir e-ticaret platformudur.

Barındırma, tasarım, içerik, ödeme çözümleri ve pazarlama araçları dahil olmak üzere bir çevrimiçi mağaza oluşturmak ve işletmek için ihtiyacınız olan her şeyi size sağlayan hepsi bir arada bir çözümdür.

WordPress ise, tüm web sitelerinin %34’ünden fazlası tarafından kullanılan en popüler içerik yönetim sistemidir (CMS) . Sen için kullanabilirsiniz bir içerik odaklı blog oluşturmak , bir iş sitesi , hatta bir çevrimiçi mağaza.

Artık bu iki güçlü platformu bir araya getirebilir ve her iki dünyanın da en iyisini tadını çıkarabilirsiniz.

WordPress’te e-ticaret eklentiniz olarak WooCommerce’i kullanmanız size aşağıdaki avantajları sağlar:

  • Sorunsuz içerik ve ticaret entegrasyonu : WordPress için WooCommerce, WordPress’in güçlü içerik yönetimi özelliklerinden ödün vermeden endüstri lideri e-Ticaret özelliklerinden yararlanmanıza olanak sağlar.
  • Sunucu kaynaklarının minimum kullanımı : Katalog yönetimi, ödemeleri işleme ve yerine getirme lojistiğini yönetme ve daha fazlası için e-ticaret arka planınız olarak WooCommerce’i kullanabilirsiniz. Bu, e-ticaret mağazanızın WordPress barındırma sunucusu kaynaklarınız üzerinde en az etkiye sahip olacağı anlamına gelir.
  • Yüksek ölçeklenebilirlik : WooCommerce, çevrimiçi işinizi hız veya çalışma süresi kaybetmeden ölçeklendirmenize olanak sağlar.
  • Gelişmiş e-Ticaret güvenliği : WooCommerce, tüm e-Ticaret güvenlik ihtiyaçlarınızı karşılar. Size güvenli bir PCI uyumlu ödeme deneyimi sunar.
  • Dahili ödeme seçenekleri : Braintree tarafından desteklenen PayPal gibi popüler ödeme seçeneklerini en düşük kredi kartı işlem oranlarında kullanabilirsiniz.
  • Birden fazla kanalda satış yapın : Her web sitesi WooCommerce’da ‘kanal’ olarak çalışır. Bir WooCommerce hesabını birden fazla WordPress sitesi (kanalı), çoklu site ağı veya sosyal hesabı ile bağlayabilir ve ürünlerinizi satabilirsiniz.

WooCommerce’la WooCommerce’in nasıl bir araya geldiğini merak mı ediyorsunuz?

Bununla birlikte, devam edelim ve WooCommerce ile WordPress’te nasıl bir alışveriş sepeti oluşturulduğunu görelim.

WooCommerce’e Başlarken

Öncelikle, WooCommerce web sitesini ziyaret etmeniz ve ‘Başlarken’ düğmesine basmanız gerekir.

Kaydolduktan sonra, WordPress web sitenizi bağlamanızın isteneceği WooCommerce panosuna erişeceksiniz.

WooCommerce mağazanız şimdi hazır, hadi bunu WordPress web sitenize bağlayalım.

WooCommerce Kullanarak WordPress’te Alışveriş Sepeti Oluşturma

Yapmanız gereken ilk şey, WooCommerce for WordPress eklentisini yüklemek ve etkinleştirmek . Ayrıntılı talimatlar için, bir WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı ile ilgili kılavuzumuza bakın.

Eklenti yüklenip etkinleştirildikten sonra, yönetici panelinize WooCommerce etiketli yeni bir gezinti menüsü eklenecek ve kurulum sihirbazı açılacaktır. Öncelikle, hesabınızı bağlamanızı veya yeni bir hesap oluşturmanızı ister.