WordPress Site Yedekleme

WordPress Site Yedekleme sitenizin veri eklenme sıklığı ile ilgilidir. Yoğun kullanımda olan sitenizi daha sık, daha çok statik halde bulunan sitenizi daha seyrek yedekleyebilirsiniz.  Olanaklarının geliştiği platformlardan aldığınız hizmetlerle daha sistematik ve daha kontrollü yedeklemeyi uğraşmadan alabilirsiniz. ancak site yedeklerinizi kendiniz almayı tercih ediyorsanız,ama yine de çok ta uğraşmak istemiyorsanız, bunun için belirleyeceğiniz aralık günlük olarak veritabanı yedeklemesi, haftalık ya da aylık dosya yedeklemesi olabilir.

Biz yine de gerek dosya gerek veritabanı yedeklemenizi hosting firmanız eliyle otomatik olarak günlük yapabileceğinizi hayırlatalım.( Firmanız bu desteği vermiyorsa Apimbenim veriyor, bilginize:))

Yedekleme hizmeti, yedeklemenin sıklığı kadar kapsamını da ilgilendirir. Birçok web site sahibi, yönetici ve ya site tasarımcısının yaptığı yedekleme veritabanı yedeklemesidir. yasal zorunluluklarla beraber düşünüldüğünde web sitenizi yedeklerken log dosyaları dahil tüm dosyalarınızı dizinleri ile beraber yedeklemenizi şiddetle tavsiye ederiz.